niedziela, 14 lutego 2010

Praca i zamiecie śnieżne

W Fundacji dużo pracy. Przygotowania do dwóch marcowych wydarzeń trwają, nawet w skrajnie trudnych warunkach na trasie Warszawa-Kraków;)


Jak widać problemy z atakiem zimy nie omijają nawet I klasy Intercity

Pierwsze w Cieszynie, w Galerii Szarej - wystawa Przemka Czepurko Silnik/Engine - wernisaż 3 marca. Silnik to para-enviroment Przemka zbudowany poprzez zestawienie ze sobą prac odtwarzających/przedstawiających moment progowy wypadku, traktowanego tutaj jako ceremoniał przejścia, kiedy rządzące się autonomiczną logiką odczucie czasu i przestrzeni podlega subiektywizacji, a prawa fizyki przestają być punktem odniesienia.

Drugie w Krakowie, polsko-niemiecki projekt traktujący o bolesnym procesie gentryfikacji pt. ul. Smoleńsk 22/8 - otwarcie 16 marca, zakończenie z końcem miesiąca. Kuratorkami Ulicy Smoleńsk są Cecylia Malik i Justyna Koeke, współpracuje z nimi Kasia Maniak, a całość powstaje przy współpracy Fundacji No Local i niemieckiego Interventionsraum.
O akcji możecie już czytać i śledzić na bieżąco jej rozwój na blogu http://www.ulicasmolensk.blogspot.com/ i po dodaniu się do profilu Ulica Smolensk Facebooku.

I kilka zdjęć z podróży...


Gdzieś między Warszawą a Krakowem, szaro-bura Polska zas(y)pana, fot. MM


Gdzieś między Warszawą a Krakowem, szaro-bura Polska zas(y)pana, fot. MM

Brak komentarzy: