poniedziałek, 25 stycznia 2010

Kronika: Ostoya, Smandek, Kowalski

Fotorelację z sobotniego, potrójnego wernisażu w bytomskiej Kronice zaczynam od debiutu, albo od zderzenia z meteorytem - co właściwie, w tym szczególnym wypadku, wychodzi na jedno ...


... debiutuje Michał Smandek, kuratoruje Staszek Ruksza.
Projekt DISCOVERY - na zdjęciu powyżej i dwóch poniżej tylko jego fragment, reszta do zobaczenia i odkrycia w Kronice (do 27 marca)Potrójny wernisaż uświetnił koncert - gra zespól jednoosobowy - Brudne Dzieci Sida w składzie: Grzegorz "Patyczak" Kmita.
Publiczność szaleje pod sceną (nie widać) z tylu spokojniej (widać),
na zdjęciu poniżej można rozpoznać między innymi: Staszka Rukszę, Tomka Kowalskiego, Agatę Biskup i Pawła Kulczyńskiego.


"Patyczak" zaczyna...... rozkręcać publiczność...


... publiczność powoli się rozkęca...
... szybciej rozkręca się sam "Patyczak"...... co raz bardziej ...... jeszcze bardziej...
... i wreszcie sam dobrze rozkręcony ląduje u stóp...... również rozkręconego Dawida Radziszewskiego, obecnego tego wieczoru w Kronice jako współkuratora projektu Tomka Kowalskiego: Meeting room_04 POKAZ.Zdjęć prac składających się na projekt Tomka nie będzie (niestety straszny tłum w Meeting roomie), jest za to wśród publiczności sam Kowalski z Agnieszką Polską, obok Agata Biskup.
Na pocieszenie: projekt POKAZ do oglądania (i słuchania) w Kronice przez caly 2010 rok.W trakcie koncertu trwającego na drugim pietrze, spokojnie można było porozmawiać, obejrzeć i poczytać wystawę Anki Ostoyi „Od a do ∞” , której punktem wyjścia jest korespondencja pomiędzy Albertem Einsteinem i Zygmuntem Freudem opublikowana przez Ligę Narodów w 1933 roku.


Jak widać poniżej, widzowie korzystali z chwili intymności kontemplując sztukę i nie tylko...


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

świetny smandek