środa, 18 listopada 2009

Fotografie Ariany Page Rusell. Piękne?

Od dawna mam ochotę przedstawić intrygujące fotografie pochodzącej z USA artystki Ariany Page Rusell - ich uroda na pierwszy rzut oka balansuje na granicy przeestetyzowania (mam na myśli zwłaszcza 2 ostatnie zdjęcia.Sytuacja jaka towarzyszyła powstaniu prac Rusell nie jest jednak tak banalna jak mogło by się wydawać. Estetyczne, geometryczne wzory nie są upiększającym makijażem.
Artystka cierpi na zaburzenia systemu immunologicznego, które powodują hipernadwrażliwość skóry - schrzenie to zwane jest dermatografią. Podrapana skóra natychmiast puchnie, nabiera czerwonego odcienia, który utrzymuje się przez ok. pól godziny.Ariana Page Rusell postanowila wykorystać przypadlość, która nastręcza cierpiącym na nią osobą wielu przykrości i stworzyć cykl cieszących się dużą popularnością prac, o których więcej możecie przeczytać na jej stronie www.

7 komentarzy:

JolantaNowaczyk pisze...

Orany, świetny projekt. Dzięki za tą notkę. Naprawdę świetne.

anonim pisze...

super-bardzo mi bliskie - pozdrawiam a

Amelia pisze...

niesamowite! dzięki za notkę, naprawdę.
http://fascynacje-amelii.blogspot.com/

Patrycja Musiał pisze...

Milo mi, dziękuję!

Anonimowy pisze...

Krakowianki, nawet u Was nie ma wyników aukcji Wielkiego Serca. Gdzie można je znaleźć?

Małgorzata Mleczko pisze...

Akurat tak się zdarzyło, że jesteśmy w Warszawie ;-) W piątek organizowałyśmy pokaz w CSW i nie było nas na aukcji. Też szukałam wczoraj info - pewno trzeba poczekać do poniedziałku.
pozdr

Blok Krytyczny pisze...

świetne prace