piątek, 13 lutego 2009

GÓRNY 200 ARTYŚCI 20 STULECIA DO TERAZ

Już wczoraj o kolejnym rankingu o najważniejszych artystach XX wieku organizowanym przez "The Times" i Saatchi Gallery pisał ArtBazaar. I to jest w końcu świetna okazja, żeby pokazać tym, którzy jeszcze nie mieli okazji widzieć, cudownej wersji polskiej strony galerii. Saatchi Gallery wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich fanów. Z myślą o nich stworzono wersje strony w wielu językach. Cudowna inicjatywa. Ale... używają do tego automatycznego translatora.

Tak więc informacja o rankingu po polsku wygląda tak:Koniecznie należy przeczytać choć kilka newsów z prowadzonego przez nich magazynu.

Na zachętę: Kiedy wy widzicie odrobineczkę dobre malarstwo przez Roberta Rauschenberg (poniżej) wy naprawdę dostajecie podmuch wiatru co możecie tylko być opisywane jako "piękno." Ale ludzie zewnątrz świat sztuki zwykle domyślą nowoczesną sztukę nie zainteresowany z pięknem. Jak oni mogą być oświecani? Wy potrzebujecie filozofii Socrates. Przypuszczać on tutaj teraz, w jego szatach, uprzejmie dopomagających nam wyleźć głowy okrągłe skomplikowane wyjścia. On właśnie powracał od Tate Trzyletni. "Wielki," on wyjęzycza. "Ja kochałem wszystko energia. Te dzieciska adorable." Wyobraźcie my rzecz normalne ludzie, my obleczemy: "Zdumiewający, Socrates, wy żywe!" Wtedy jeden z nas zapytuje wielkie pytanie: nowoczesna sztuka kiedykolwiek piękna?"

Życzę dobrej zabawy.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

świetne .jaja niezłe..podobnie jak nazwisko Beaty Wąsowskiej na tej liście ?!

Małgorzata Mleczko pisze...

tak jak kilka innych nazwisk, m.in. Louise Członek burżuazji,John Ochmistrz, Rozwalcie Szczelnie, Richard Diakon, Tacita Dziekan :D:D:D

Anonimowy pisze...

Ubawiłam się setnie :-))). Czytałam to jak najnowszy kawał...
Dzięki, że i takie ciekawostki wynajdujecie. Przynajmnie w miare jestem na bieżąco...