poniedziałek, 27 października 2008

Grafton Architects

The Guardian podał dziś informację, że nagrodę w zainaugurowanym niedawno konkursie World Architecture Festival otrzymało irlandzkie biuro Grafton Architects, w tyle zostawiając Zahę Hadid i biuro Foster and Partners.


Grafton Architects, Luigi Bocconi University, Mediolan

Nowy budynek Luigi Bocconi University autorstwa Grafton Architects został wybrany z 17 finalistów i całkowitej ilości 224 projektów prezentowanych tydzień temu na World Architecture Festival w Barcelonie.


Grafton Architects, Luigi Bocconi University, Mediolan

Paul Finch, dyrektor programowy WAF i redaktor Architectural Review pochwalił projekt za świetne wpisanie w krajobraz Mediolanu, funkcjonalność i lekkość struktury bryły. Budynek mieści w sobie biura dla 1000 naukowców, audytorium na 1000 osób, sale wykładowe, otwarty dziedziniec, podziemną halę.


Grafton Architects, Luigi Bocconi University, Mediolan

Dyrektorki zwycięskiego Grafton Architects, Yvonne Farrell i Shelley McNamara mówią, że to największy projekt jaki podjęli. Ich celem było stworzenie budynku uniwersytetu na kształt miniaturowego miasta, gdzie sfera publiczna łączy się z resztą miasta, a kampus staje się oknem na Mediolan.


Grafton Architects, Luigi Bocconi University, Mediolan

Nagroda zbiera budynku ukończone w trakcie ostatnich 18 miesięcy. Wśród ocenianych obiektów znalazły się m.in. budynek straży pożarnej w Meksyku, O2 Arena w londyńskim Greenwich, Arlene Kogod Courtyard w the Smithsonian Institution w Waszyngtonie (Foster and Partners, nagroda za łączenie „nowego i starego”) czy Nord Park Cable Railway w austriackim Innsbrucku (Zaha Hadid, główna nagroda w kategorii transportu).


Foster and Partners, Arlene Kogod Courtyard w the Smithsonian Institution, Waszyngton


Zaha Hadid, Nord Park Cable Railway, Innsbruck

Brak komentarzy: