poniedziałek, 28 lipca 2008

Bharti Kher w Hauser & Wirth

Galeria Hauser & Wirth zapowiedziała, że będzie reprezentować rzeźbiarkę Bharti Kher. Hauser & Wirth współpracuje z artystami takimi jak John McCracken, Pipilotti Rist, Anri Sala czy Martin Creed. Działaja także z polskimi artystami: Jakubem Julianem Ziółkowskim, który od 30 sierpnia do 11 października będzie miał w ich siedzibie w Zurychu wystawę i Wilhelmem Sasnalem.


Bharti Kher

Bharti Kher urodziła się w Londynie w 1969. Studiowała w New Castle Polytechnic. W 2003 roku otrzymała the Sanskriti Award. Mieszka i pracuje w Delhi. Roger Tatley zapowiedział, że jej wystawa planowana jest w ich londyńskiej siedzibie na początku 2010 roku.


Bharti Kher, An Absence Of Assignable Cause (The Heart), 2007

Do 17 sierpnia w BALTIC The Centre for Contemporary Art w Gateshead w Anglii można oglądać jej indywidualną wystawę. W poprzednich latach brała udział w wystawach takich jak Reasia w Haus der Kulturen der Welt w Berlinie i Urban Manners w Hangar Bicocca spazio d’arte contemporanea w Mediolanie.


Bharti Kher, The Skin Speaks a Language Not Its Own, 2006


Bharti Kher, Rinky Dink, 2004/5

1 komentarz:

The pisze...

tu marcin kowalik w tej galeri hauser and wirth w londynie szykuje sie fajna wystawka "emmetropia" 17 marzec - udział w niej weżmie moj ziom Paul desborough - polecam to swietny artysta - do obejżenia w krótce w warszawie (maj/czerwiec ) wraz z morey em Hillary i ze mna w galerii program .
pozdrowieniam dla no local - wystawa inne bajki swietna