piątek, 16 maja 2008

Miuccia Prada otwiera muzeum

Miuccia Prada planuje otwarcie w Mediolanie 17,500 metrów kwadratowych muzeum, w którym pokaże swoją, zbieraną przez ostatnie 15 lat, kolekcje sztuki nowoczesnej. Wśród ekspozycji znajdą się artystów takich jak Anish Kapoor, Louise Bourgeois, Sam Taylor-Wood, Francesco Vezzoli i Thomas Demand.


Miuccia Prada

Jak podaje The Art Newspaper Miuccia Prada i jej mąż Patrizio Bertelli wynajęli holenderskiego architekta Rema Koolhaasa. Jego zadaniem jest przekształcenie rozległego postindustrialnego terenu znajdującego się na południu Mediolanu w przestrzeń wystawienniczą ze stałą ekspozycją ich kolekcji, która liczy ponda 500 prac. Kosztu projektu szacuje się na 25 mln euro. Otwarcie muzeum planowane jest przed 2012 rokiem.


NATHALIE DJURBERG, still z filmu Birthday Party, 2005

Już od 1993 roku Miuccia Prada kupowała prace poprzez the Prada Foundation. Od 1995 roku prezentowane były one w galerii fundacji na Via Fogazzaro w centrum Mediolanu, gdzie odbywały się także pokazy mody. I tak pozostanie do otwarcia nowej przestrzeni. Obecnie, do 1 lipca, można tam oglądać wystawę szwedzkiej artystki Nathalie Djurberg, której prace można było oglądać choćby na 4 Berlin Biennale.NATHALIE DJURBERG, still z filmu Florentine, 2005

Brak komentarzy: