wtorek, 11 marca 2008

Przeprowadzka z Zachęty do Trydentu

"Lata Walki” - wystawa Wilhelma Sasnala, którą mogliśmy przez kilka ostatnich miesięcy oglądać w warszawskiej Zachęcie (odwiedziło ją 49 119 widzów!) pojechała właśnie do Włoch, a konkretnie do Galleria Civica di Arte Contemporanea di Trento. Jest to pierwsza solowa wystawa artysty w publicznej instytucji w Italii, potrwa od 15 marca do 15 czerwca.

Untitled, 2003

Kuratorami „Years of Struggle” w Trydencie są Maria Brewinska i Fabio Cavallucci. Wystawa nie będzie wierną kopią „Lat Walki” z Zachęty, ale jak dowiedziałam się od artysty, rdzeń pokazu pozostanie ten sam.
Na wystawę w Warszawie, kuratorka Maria Brewinska i Wilhelm Sasnal wybrali 80 płócien, które przyjechały z polskich i zagranicznych kolekcji. Po ostatecznej selekcji, w trakcie organizowania ekspozycji, malarz zdecydował, że pokazanych zostanie tylko 40 z nich. Trydencka Galleria Civica di Arte Contemporanea ma nieco mniejszą przestrzeń wystawienniczą od Zachęty, jest więc prawdopodobne, że Włosi zobaczą trochę inny wybór obrazów od tego, prezentowanego w Polsce.


Untitled, 2001

Na wernisażu w Trydencie, podobnie jak w Warszawie, zagra 19 Wiosen, teksty piosenek zespołu mają być tłumaczone na włoski i wyświetlane w trakcie koncertu.

Marcin Pryt, koncert 19 Wiosen, wernisaż W. Sasnala w Zachęcie

Brak komentarzy: