środa, 24 marca 2010

Ulica Smoleńsk w Bunkrze Sztuki

Wczoraj Ulica Smoleńsk 22/8 przejęła na kilka wieczornych godzin Bunkier Sztuki. Pojawił się chodzący neon - w tej roli Mikołaj - reklamujący z jednej strony projekt Cecylii Malik i Justyny Koeke, a z drugiej...


... spotkanie z kolektywem Exp.edition należącym do grupy Interventionsraum, które miało wystartować o 18.30 - całość nieco się opóźniła, bo spotkanie odbyło się w bardzo nietypowych warunkach.


W oczekiwaniu na wejście do Bunkra, dziewczyny wybijały w zielonej, neonowej folii klejącej domek-strzałkę - logo projektu i rozdawały w tłumie niecierpliwie napierającym na wejście.


Metoda wybijania młotkiem na desce, wymagała wprawy i siły - najlepiej opanowała ją Justyna, reszta pomaga.

Każdy oczekujący dostał zieloną naklejkę - wkrótce wszyscy byliśmy nimi obklejeni. Jeśli przyjrzeć się bliżej Cecylii (poniżej) stojącej z Anką Bargiel, zielony domek można zobaczyć na jej czole ;)
Ten trend wkrótce opanował też innych uczestników potkania.Publiczność niecierpliwie oczekuje, a kolektyw Exp.edition... próbuje utrzymać równowagę na zmontowanej na potrzeby spotkania konstrukcji :)


W końcu wszystko i wszystkich udaje się przymocować, znika drabina i można zaczynać...

... prezentacja kolektywu Exp.edition (w składzie: Demian Bern (Stuttgart), Pablo Wendel (Stuttgart/Londyn), Helmut Dietz (Stuttgart), Kestutis Svirnelis (Stuttgart/Wilno) udała się bezawaryjnie jak widać poniżej...


Brak komentarzy: