wtorek, 14 kwietnia 2009

Zapytajcie Proppa


Wojtek Bąkowski, Filmy mówione, kadr

Na Obiegu ukazała się recenzja wystawy Inne Bajki. Był to projekt organizowany przez naszą Fundację No Local, w którym udział wzięli: Agata Biskup, Wojtek Bąkowski, Przemek Czepurko, Paweł Duczmal, Tomek Siwiński i Honza Zamojski. Poruszał temat bajkowości w sztuce, to jak funkcjonuje on dziś, jakie może mieć znaczenie, w jakich formach zostaje przedstawiony i jakie mogą być powody sięgania po estetykę bajki.

Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Kolendy, historyczki sztuki, krytyczki, doktorantki w IHS UJ (piszącej o tożsamości kulturowej w powojennej sztuce brytyjskiej), Zapytajcie Proppa w naszym partnerskim portalu Obieg.pl.


Tomek Siwiński, bez tytułu, 2007

Recenzję Przemysława Chodania można przeczytać w najnowszym Arteonie, a kuratorki i krytyczki Magdy Ujmy na blogu Krytyk na skraju załamania nerwowego.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

inne bajki a fuj

Anonimowy pisze...

niezła wystawa, szacun za zmierzenie się z pawilonem - wyszło dobrze.
Co teraz tam będzie? Robicie tam coś jeszcze??

Małgorzata Mleczko pisze...

Teraz jeździmy z serią pokazów polskiego video po Polsce. Promowanie i edukacja. Pokazy były już w Koszalinie, Łodzi,Toruniu. Najbliższe w Bytomiu (Kronika), Białymstoku (Arsenał), Liblinie (Biała), Sanoku (BWA), Ustce (Bałtycka Galeria Sztuki). A po wakacjach Cieszyn (Szara) i Zielona Góra (BWA). Więcej na naszej stronie. Prace nad dalszymi pomysłami trwają ;-)