piątek, 5 grudnia 2008

Ciekawostka: Marilyn Manson maluje

W The Art Newspaper ukazał się wywiad z Marilyn Mansonem. Ilu z was wiedziało, że muzyk maluje? Okazuje się, że tworzy akwarelowe portrety przyjaciół, różnych celebrities i ofiar przestępstw, czerpie z pop-kultury (np. z kreskówki Tom&Jerry ).


Marilyn Manson na tle swoich prac, fot. Casey Fatchett

Charmaine Picard pisze, że jego prace odsłaniają miękkie podbrzusze amerykańskiego społeczeństwa ;-) i nawiązują do filozofii Nietzschego. Jego obrazy wystawiane były w Los Angeles w 2002 i 2006, w Paryżu i Berlinie w 2004, w Kolonii w 2007 roku. Jego najnowsza wystawa Trismegistus, przygotowana wspólnie z kolońską galerią Brigitte Schenk, została otworzona 4 grudnia w galerii 101 Exhibit w Miami Design District.Artysta opowiada między innymi o swojej najnowszej wystawie, o modelu pracy (najbardziej efektywny jest ok. 3 nad ranem, korzysta z fotografii), o tym, że jako dziecko chciał zostać rysownikiem dla magazynu Mad, jak pierwsze obrazy przehandlował za narkotyki, o fascynacji surrealistami, Schielem i Baconem, o miłości i jednocześnie nienawiści do Matthew Barney’a.


Artysta na tle obrazów z swojej wcześniejszej wystawie.

Polecam, naprawdę urocze: link.

2 komentarze:

Flex pisze...

przyznam szczerze, że jestem mile zaskoczony zainteresowaniem Mansona Matthew Barneyem, jednak nie chciałbym widzieć efektów współpracy tych dwóch panów. Barney jest autonomiczny, a jego oeuvre autoteliczne.

jestem ciekaw czy Manson zna twórczość Marlene Dumas? może by mu się spodobała.

Anonimowy pisze...

Na pewno zna. ale przede wszystkim przyjazni sie z helnweinem.